niedziela, 21 sierpnia 2011

Podsumowanie sobotnich meczów w Europie

W angielskiej Premiership najciekawiej zapowiadał się mecz pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem. Mecz był wyrównany do 70 min., gdy drugą żółtą kartkę obejrzał dotąd bardzo dobrze grający zawodnik Arsenalu Emanuel Frimpong. W tym momencie trener Liverpoolu dokonał dwóch zmian wprowadzając Suareza i Meirelesa i to odmieniło obraz spotkania. Liverpool atakował i tylko dzięki fantastycznym paradom Wojtka Szczęsnego było 0-0.Niestety w 79 min. Suarez nabił Ramsey'a, a piłka przelobowała bezradnego Szczęsnego, jak pokazały powtórki Suarez był na spalonym… Gospodarze próbowali odmienić losy meczu, ale nic im nie wychodziło. W doliczonym czasie gry zostali pogrążeni przez Suareza, który otrzymał znakomite podanie od Meirelesa i skierował piłkę do pustej bramki. Po dwóch kolejkach drużyna "The Reds" ma cztery punkty, ekipa Arsene'a Wengera zaliczyła falstart, ma na koncie zaledwie 1 punkt.

Inne wyniki:

SunderlandNewcastle 0-1 Aston VillaBlackburn 3-1

EvertonQPR 0-1 Swansea- Wigan 0-0

Chelsea- West Brom 2-1

W niemieckiej Bundeslidze najwięcej bramek padło w meczu Werder –Freiburg , gdzie jeszcze 3 min. przed końcem był remis 3-3, jednak gospodarze zadali dwa decydujące ciosy i wygrali 5-3.Nas oczywiście najbardziej interesował mecz Borussii Dortmund z Norymbergą. Bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy .Robert Lewandowski strzelił bramkę w 50 min. , a Łukasz Piszczek jak zwykle był pewnym punktem defensywy mistrzów Niemiec. W 66. minucie na plac gry wszedł Błaszczykowski i już dziewięć minut później po jego dośrodkowaniu piłka trafiła w słupek. W tym meczu Borussia wygrała 2-0 , gdyż bramkę w 88 min. zdobył Kevin Grosskreutz.